Taksa notarialna
Notariuszowi za dokonanie czynności notarialnych przysługuje wynagrodzenie określone na podstawie umowy ze stronami czynności, nie wyższe niż maksymalne stawki taksy notarialnej właściwe dla danej czynności określone rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 28 czerwca 2004 roku w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej.

Podatki
Notariusz jako płatnik w związku z dokonanymi czynnościami notarialnymi na podstawie odrębnych przepisów pobiera podatek od spadków i darowizn – zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn oraz podatek od czynności cywilnoprawnych – zgodnie z ustawą z dnia 9 września 2000 roku o podatku od czynności cywilnoprawnych, a następnie przekazuje pobrane kwoty podatku na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego.

Opłata sądowa
Jeżeli akt notarialny zawiera w swej treści wniosek o wpis do księgi wieczystej, notariusz obowiązany jest pobrać od stron należną opłatę sądową zgodnie z ustawą z dnia 28 lipca 2005 roku o kosztach sadowych w sprawach cywilnych, a następnie przekazać ją właściwemu Sądowi Rejonowemu.

W celu ustalenia wysokości opłat należnych od czynności notarialnych, których chcecie Państwo dokonać, prosimy o kontakt z kancelarią.